Color

Ano, i já občas udělám něco jiného než v bw fotku ;-)

Black & White

Černobílé portréty, kdo by to byl řekl :-))

Streetphoto

Má oblíbená disciplína. Někdy se vydržím hodiny koukat kolem sebe a nic nevyfotím, někdy to lítá jako na drátkách, někdy přijdu a zjistím, že to dneska "nepude" a tak se zase ztratim. Ale nikdy nefotím někoho, kdo mi dává jasně najevo, že s tím nesouhlasí. Zapadnout a být nenápadnou součastí ulice, ať už kdekoli, to mě nepřestává přitahovat.

Thaipoosam cavadee

Thaipoosam cavadee je starý tamilský náboženský obřad, během kterého se Tamilové zbavují nenávisti, vášní a arogance. Vlastnímu obřadu předchází desetidenní příprava spojená s abstinencí. Během hlavního obřadu, jehož přesný termín určuje kněz, si Tamilové propichují tváře a jazyky jehlicemi silnými i několik milimetrů, v kůži mají zapíchané různé špendlíky a háčky s malými zelenými citrony. Pokud z rány neteče krev, je obět přijata.

Centrem rituálu je archa ze dřeva a bambusu zasvěcená bohu Muruga; archa je v závěru nesena do chrámu, kde celý rituál končí chůzí po žhavých uhlících v korytu dlouhém asi 7 metrů; mnozí muži i ženy sebou nesou i malé děti.

About life

Fotky, které nejsou jen obyčejnými momentkami z ulice, přestože jimi v zásadě jsou ;-)

Dům č.p. 3xx

Tenhle dům se nachází v Krásné Lípě u Rumburka. Není ani krásný, ani honosný, ale žijí v něm zajímaví lidé...a občas mě nechají, abych jim uloupl kousek jejich života.

Emotions

Radost, veselí, chmury, zamyšlení, útok na diváka, provokace, zamilovanost, bezstarostnost, cesty, překážky....

Život na předměstí

Kam turista moc nechodí, tam jsem jako doma ;-)

Každodenní obyčejnosti

Tohle je to, co mě na fotkách fascinuje - moment a přitom je to každý den stejné, jen o kousek jiné.Rituály, zastavit se na rohu na pokec, pustit si radio na konci cesty nebo jen tak posedět...

Páter Alfons

Vlastně je otázka, zda se vůbec jmenuje Alfons. Možná je i otázka, zda je skutečně páter.
Ale jedno je jisté - žije v klášteře Marienberg v Tyrolských Alpách.

My muslim diary

Můj muslimský deníček ještě zdaleka není dopsán. Svět muslimů mě fascinuje, i proto, že po jistých událostech na ně mají lidé poněkud pokřivený pohled. Doufám, že se mi ještě podaří doplnit pár stránek do deníčku a konečně nafotit více než jeden záběr v mešitě...ale je to po čertech nelehké ;-)

Real faces

Tak, jak jsem je zachytil, bez úprav, bez retuší a zásahů do bličeje. Kdo má potrhané žilky v očích, má je i tady. Opravdoví a tedy krásní Lidé.

Others

Sem házím věci, které se mi jinam nevešly...

Albanie

Albanie...masírovaní nesmyslným tokem blábolů z medií máme SVOU představu o téhle zemi. Realita je úplně, ÚPLNĚ jiná. O mnoho přívětivější, více přátelská a trochu stydlivá.
Kdy se ti naposled stalo, že ti někdo zamával, když´s projížděl okolo?
A dal´s bys vodu cizákovi, kdyby zaklepal na dveře tvého stavení?
My, civilizovani...
Zobrazit galerii: Maroko

Maroko (XIII.)

datum: 20.01.2010
zpět